Ilmoittautuneet/Enrolled

Ilmoittautuneet / List of the enrolled riders

NEA 2017

Naisten etappiajo / Women's Stage Race

Here is the start list for the Prologue / Prologin lähtölista


AHH Cycling Team
1 KANGASKOKKO, Suvi, FIN19850325
2 SALOVAARA Heini, FIN19880830
3 SYRJÄ, Maija, FIN19940909
4 EKLUND, Karoliina (vain 2. etappi)
5 TURPIAINEN, Milla, FIN19942812 (vain 2. etappi)



CCN
11 JAMIESON Amanda New Zealand NZL19970508
12 McKAY Carley Australia AUS19860414
13 PEETOOM Kirsten Netherlands NED19881001
14 SAARELAINEN Sari Finland FIN19810301
15 VAN LOO Christel Netherlands NED19890819
16 WINTHER OLSEN Amalie Denmark DEN19940112



CCH
21 NORDIN Gabriella, SWE, 10014555943
22 PUSKALA Viivi, FIN, 10011046361
23 RUDGLEY Ayla Australia AUS19950509



IBD Cycling
31 AFFOLTER Ulla, FIN19710122
32 HAKALA Heli, FIN19751204
33 JOKIO Kati, FIN19760220
34 JORONEN Hanna, FIN19911002
35 MIETTINEN Riina, FIN19780622



Koiviston Isku
41 LEHTONEN Katri, FIN19860402



Korson Kaiku
51 AHTOSALO Anniina, FIN20030827 (vain 1a & 2. etapit)
52 HÄMÄLÄINEN Aino, FIN20020218 (vain 2. etappi)
53 SALMELA Vilma, 10045817427 (vain 2. etappi)



Reaktor Stanga Racing
61 LEHTINEN, Eva, FIN19840211
62 MARJAVA, Katri, FIN19870702
63 SIIRIÄINEN, Lotta, FIN19830225



Russian National Team
71 IVANOVA, Irina, RUS, 10008696537
72 KIRILLOVA, Polina, RUS, 10015151582
73 CHERNYSHEVA, Galina, RUS, 10010084849
74 STEPANOVA, Daria, RUS, 10009692001
75 NESTEROVA, Valentina, RUS, 10010096973
76 PONETAIKINA, Anastasiia, RUS, 10010879340



Tampereen Pyörä-Pojat
77 KANSIKAS Sofia, FIN19920806



Team Toni & Toni
81 JÄPÖLÄ Anna-Maria, 10045809444
82 KANGAS Minna-Maria, 10011139220
83 SUVISAARI Vilhelmiina, 10014531893
84 VÄKEVÄ Veera, 10007922456



Team Velo Cycling
91 ELLMEN Anni, FIN19951228
92 PENSAARI Pia, FIN19831008




Prologin lähtölista / Prologue start list 5.5.2017


19.01 KANGASKOKKO, Suvi, AHH, FIN19850325
1
19.02 AFFOLTER Ulla, IBD, FIN19710122 31
19.03 VÄKEVÄ Veera, TTT, 10007922456 84
19.04 IVANOVA, Irina, RUS, 10008696537 71
19.05 McKAY Carley, CNN, AUS19860414 12
19.06 LEHTINEN, Eva, RSR, FIN19840211 61
19.07 SUVISAARI Vilhelmiina, TTT, 10014531893 83
19.08 JAMIESON Amanda, CNN, NZL19970508 11
19.09 LEHTONEN Katri, KOI, FIN19860402 41
19.10 KIRILLOVA, Polina, RUS, 10015151582 72
19.11 HAKALA Heli, IBD, FIN19751204 32
19.12 NORDIN Gabriella, CCH, SWE, 10014555943 21
19.13 ELLMEN Anni, TVC, FIN19951228 91
19.14 PEETOOM Kirsten, CNN, NED19881001 13
19.15 KANSIKAS Sofia, TPP, FIN19920806 77
19.16 JORONEN Hanna, IBD, FIN19911002 34
19.17 CHERNYSHEVA, Galina, RUS, 10010084849 73
19.18 JÄPÖLÄ Anna-Maria, TTT, 10045809444 81
19.19 VAN LOO Christel, CNN, NED19890819 15
19.20 STEPANOVA, Daria, RUS, 10009692001 74
19.21 JOKIO Kati, IBD, FIN19760220 33
19.22 RUDGLEY Ayla, CCH, AUS19950509 23
19.23 MARJAVA, Katri, RSR,FIN19870702 62
19.24 NESTEROVA, Valentina, RUS, 10010096973 75
19.25 SYRJÄ, Maija, AHH, FIN19940909 3
19.26 WINTHER OLSEN Amalie, CNN, Denmark DEN19940112 16
19.27 MIETTINEN Riina, IBD, FIN19780622 35
19.28 SIIRIÄINEN, Lotta, RSR, FIN19830225 63
19.29 PONETAIKINA, Anastasiia, RUS, 10010879340 76
19.30 KANGAS Minna-Maria, TTT, 10011139220 82
19.31 PUSKALA Viivi, CCH, 10011046361 22
19.32 SALOVAARA Heini, AHH, FIN19880830 2
19.33 PENSAARI Pia, TVC, FIN19831008 92
19.34 SAARELAINEN Sari, CNN, FIN19810301 14


Seutulan kierros


Seura Sukunimi Etunimi Sarja
100 CCH Hietala Juhana M-Elite
101 CCH Mikkilä Jaakko M-Elite
102 CCH Priha Matti M-Elite
103 Finnfalz-Rush Racing Enqvist Anssi M-Elite
104 Finnfalz-Rush Racing Hirvenoja Ville M-Elite
105 Finnfalz-Rush Racing Relanto Erik M-Elite
106 GIF-Chebici Niemi Marco-Tapio M-Elite
107 IBD Cycling Birling Niki M-Elite
108 IBD Cycling Bäcman Anders M-Elite
109 IBD Cycling Koski Olli M-Elite
110 IBD Cycling Mäenpää Eero M-Elite
111 IBD Cycling Turunen Mikael M-Elite
112 Jurvan Voima Oravamäki Joona M-Elite
113 Jurvan Voima Vainionpää Arto M-Elite
114 JäPy Nummela Klaus M-Elite
115 JäPy Ratilainen Tuomas M-Elite
116 JäPy Salovaara Teemu M-Elite
117 JäPy Väinölä Jouni M-Elite
118 Koiviston Isku Holma Kari M-Elite
119 Porvoon Akilles Pyykkönen Aimo M-Elite
120 Porvoon Akilles Skyttä Esa M-Elite
121 Team Larunpyörä Cervélo Kantola Ville M-Elite
122 Team Larunpyörä Cervélo Korpi Antti M-Elite
123 Team Larunpyörä Cervélo Kuusisto Ari M-Elite
124 Team Larunpyörä Cervélo Künnap Janis M-Elite
125 Team Larunpyörä Cervélo Larsen Trond M-Elite
126 Team Larunpyörä Cervélo Niskakangas Heikkiu M-Elite
127 Team Larunpyörä Cervélo Puuronen Tuukka M-Elite
128 Team Larunpyörä Cervélo Reponen Ville-Pekka M-Elite
129 Team Larunpyörä Cervélo Siivonen Miklas M-Elite





200 CCH Ala-Peijari Juho Kategoria 2
201 CCH Antikainen Jaakko Kategoria 2
202 CCH Heimala Mika Kategoria 2
203 CCH Johansson Miika Kategoria 2
204 CCH Järvinen Atte Kategoria 2
205 CCH Kokko Jarkko Kategoria 2
206 CCH Korpi-Kokko Harri Kategoria 2
207 CCH Koskenlaakso Mika Kategoria 2
208 CCH Kössö Antto Kategoria 2
209 CCH Lehtinen Janne Kategoria 2
210 CCH Nupponen Kimmo Kategoria 2
211 CCH Savolainen Juska Kategoria 2
212 CCH Vainio Panu Kategoria 2
213 Finnfalz-Rush Racing Jern Linus Kategoria 2
214 Finnfalz-Rush Racing Laanterä Kalle Kategoria 2
215 Finnfalz-Rush Racing Rantatorikka Miika Kategoria 2
216 Finnfalz-Rush Racing Sillankorva Jaakko Kategoria 2
217 IBD Cycling Hakala Jani Kategoria 2
218 IBD Cycling Hallberg Markus Kategoria 2
219 IBD Cycling Heikkinen Jani Kategoria 2
220 IBD Cycling Kauppi Mikko Kategoria 2
221 IBD Cycling Kauppila Simo Kategoria 2
222 IBD Cycling Lindholm Lari Kategoria 2
223 IBD Cycling Makkonen Jussi Kategoria 2
224 IBD Cycling Vuori Pasi Kategoria 2
225 IK-32 Haavisto Ilkka Kategoria 2
226 IK-32 Iovene Salvatore Kategoria 2
227 IK-32 Kanerva Kimmo Kategoria 2
228 IK-32 Kinnunen Atte Kategoria 2
229 IK-32 Kinnunen Esa Kategoria 2
230 IK-32 Kivisalo Samuel Kategoria 2
231 IK-32 Koskelainen Jussi Kategoria 2
232 IK-32 Rasila Samuli Kategoria 2
233 IK-32 Rinne Anssi Kategoria 2
234 IK-32 Ruotsalainen Jukka Kategoria 2
235 IK-32 Salmela Tapio Kategoria 2
236 IK-32 Tanninen Tero Kategoria 2
237 IK-32 Ylönen Tommi Kategoria 2
238 JäPy Aaltonen Seppo Kategoria 2
239 JäPy Karjalainen Pasi Kategoria 2
240 JäPy Kauhanen Beni Kategoria 2
241 JäPy Nieminen Jaakko Kategoria 2
242 JäPy Tamm Sami Kategoria 2
243 JäPy Vainikainen Tommi Kategoria 2
244 Kaupin Kanuunat Kaskinen Toivo Kategoria 2
245 Kaupin Kanuunat Kinnunen Kai Kategoria 2
246 Kaupin Kanuunat Puustinen Riku Kategoria 2
247 Korson Kaiku Ahtosalo Matias Kategoria 2
248 Lahden Pyöräilijät Kolmonen Henry Kategoria 2
249 Porvoon Akilles Arola Patrik Kategoria 2
250 Porvoon Akilles Fagerstedt Magnus Kategoria 2
251 Porvoon Akilles Färlin Teuvo Kategoria 2
252 Porvoon Akilles Kajasoja Tommi Kategoria 2
253 Porvoon Akilles Kervinen Sami Kategoria 2
254 Porvoon Akilles Mielikäinen Joni Kategoria 2
255 Porvoon Akilles Mielikäinen Otto Kategoria 2
256 Porvoon Akilles Myyryläinen Kari Kategoria 2
257 Porvoon Akilles Pohjantähti Pyry Kategoria 2
258 Porvoon Akilles Ropponen Eetu Kategoria 2
259 Porvoon Akilles Snell Joacim Kategoria 2
260 Porvoon Akilles Vainio Roope Kategoria 2
261 Porvoon Akilles Vainio Veeti Kategoria 2
262 Porvoon Akilles Öhman Samuli Kategoria 2
263 Prologi Lankila Jesse Kategoria 2
264 Reaktor Stanga Racing Holvikari Antti Kategoria 2
265 Reaktor Stanga Racing Hyrkkänen Mikko Kategoria 2
266 Reaktor Stanga Racing Lahti Esko Kategoria 2
267 Reaktor Stanga Racing Lindholm Mathias Kategoria 2
268 Reaktor Stanga Racing Londen Timo Kategoria 2
269 Reaktor Stanga Racing Pulkkinen Oskari Kategoria 2
270 Reaktor Stanga Racing Salonen Antti Kategoria 2
271 Reaktor Stanga Racing Teerihalme Santtu Kategoria 2
272 Reaktor Stanga Racing Tesolin Jeremiah Kategoria 2
273 Turun Urheiluliitto Aimi Robin Kategoria 2
274 Turun Urheiluliitto Malinowski Jakub Kategoria 2
275 Uudenmaan Pyöräilijät Tenhunen Mika Kategoria 2





300 CCH Jokinen Riku Kategoria 3
301 IK-32 Björkqvist Dan Kategoria 3
302 IK-32 Halonen Pekka Kategoria 3
303 IK-32 Mielonen Lauri Kategoria 3
304 IK-32 Mikola Tomi Kategoria 3
305 IK-32 Vilmi Jukka-Pekka Kategoria 3
306 Kaupin Kanuunat Alin Jorma Kategoria 3
307 Let's Go Kukkola Jyri Kategoria 3
308 LUP-82 Gerke Dennis Kategoria 3
309 LUP-82 löflund hans Kategoria 3
310 Porvoon Akilles Eteläinen Tenho Kategoria 3
311 Rauman Seudun Pyöräilijät Lindroth Teemu Kategoria 3
312 Rauman Seudun Pyöräilijät Suoniemi Jouni Kategoria 3
313 Reaktor Stanga Racing Priha Aliisa Kategoria 3
314 Velo Salo Lindholm Petri Kategoria 3
315 Velo Salo Nordström Keijo Kategoria 3
316 Zeus Nieminen Antti Kategoria 3





400 CCH Kolehmainen Johanna Kategoria 4
401 CCH Kolehmainen Oskari Kategoria 4
402 IK-32 Purra Pekka Kategoria 4
403 Korson Kaiku Hämäläinen Antti Kategoria 4





404 Espoo Syrjäläinen Ville Kuntopyöräily
405 Espoo Tiilimaa Joona Kuntopyöräily
406 RiMa Kartano Pauli Kuntopyöräily
407 Vantaa Koskinen Tommi Kuntopyöräily

 

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti